...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!

IndeksFAQSzukajRejestracjaUżytkownicyGrupyZaloguj

Share | 

Jesteś w Japoni Co teraz ?!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
ChibiAki
Moderator
Moderator

Liczba postów : 79
Registration date : 12/05/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Nie Cze 03, 2007 8:36 pm

Zostałem wielce wymiety tą wypowiedzią.. hmm... a mi zawsze moj 64 letni przyjaciel rodowity japonczyk, ojciec dwóch (spolonizowanych do reszty) córek, mąż najlepszej gospodyni na świecie POWTARZA że to gospodaż jak i przypadkowo spotkana osoba bedzie bardzo uważać zeby nie urazić gaijina bo tak jest "chanto" Very Happy Swoją drogą nie dziwie sie, chca poprostu uchodzic przed innymi za porządnych ludzi. Jak ktos do mnie przychodzi to nie skacze na dziendobry mu do gardła z jakiegoś powodu, zwłaszcza jak w dżwiach stanie mi osoba o nieokreślonej naradowośći (najczesciej anglik), zawsze staram sie byc uprzejmy.

P.s. Do Yvetta... na poczatku napisałaś cos o zaproszeniu do domu przez jap. i napisałas w tym zwrocie słowo "asobi" z tego co kojaże to Ty chyba napisałas że zapraszają sie POBAWIĆ xD ale moze i sie myle chociaż... hmm..

P.s.2. Nigdy ALE TO PRZENIGDY nie zapomnijcie zmienić kapci WC na normalne!! Nie zrobienie tego czyli wparowanie na pokoje w kapciach WC na niejdajborze tatami jest uwarzane za najwyrzsze chamstwo i brak kultury ( jak jest normalna podłoga to moze przezyjecie) xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Liczba postów : 75
Registration date : 02/06/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Nie Cze 03, 2007 9:01 pm

Jasne, że chcą być mili i kulturalni dla gaijnów, czemu miałoby być inaczej. Jednak każdy ma pewne przyzwyczajenia, o których nawet nie myśli. Nie mówię tu o skakaniu komukolwiek do gardła, lecz o szybkości mówienia. Spróbuj porozmawiać z Japończykiem/Japonką z Osaki, zwłaszcza części południowej. Nie dość, że będą mówili z zabójczą szybkością, to jeszcze ten Kansai-ben....
Jasne, wyjątki się zdarzają, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich nawyki mówieniowe mogą być niezrozumiałe. Swoją drogą Polacy mają tak samo. Znajomi obcokrajowcy też zawsze narzekają, że nie mogą ludzi zrozumieć, bo ci, pomimo, iż chcą być mili i nawiązać kontakt po polsku, to mówią jak z karabinu :-)
Pozdr.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ChibiAki
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 3:29 am

Osaka to inna bajka, oni tam nie mają problemu z tempem mówienia tylko z zawiłością języka i formułek grzecznościowych. To co w standardowym japońskim zajmuje 1min to dla nich ze 2min wiec trzeba sie deko streszczać. To tak jak u nas ślązacy... przyjeżdza taki angol do nas i wesoły bo nauczyl sie polskiego a tu zonk bo slazaków nawet polacy potrafią nie rozumiec Very Happy:D:D Słyszałem paplanine z osaki.... TOTALNY ODLOT xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tenshi
Początkujący
Początkujący

Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 6:09 am

Kaszubów w sumie też idzie nijak zrozumieć pale

co do poproszenia kogos by wolniej mówił, to raczej w żadnym kraju nei ma problemów- mówią nieco wolniej. Trudno jednak jest utrzymać wolne tempo w ojczystym jezyku skoro przywyklismy do zwyklego temapa ktore dla nas jest oczywiste, a dla innych juz zbyt szybkie. wiem, bo jak wzeszłe wakacje przyjechał nój kuzyn z USA to gadaliśmy po polsku (bo chciał Cool ) to kilkarotnie musial mnie prosic bym mówiła wolniej, bo nei nadążał. Starałam sie utrzymac takie wolniejsze tempo, ale z czasem ze zwyklego perzyzywczajenia po pewnym czasie znów zaczęłąm mówić szybciej. Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 9:23 am

ChibiAki napisał:
Osaka to inna bajka, oni tam nie mają problemu z tempem mówienia tylko z zawiłością języka i formułek grzecznościowych. xD
Mają problem z tempem mówienia. Tak jak w Kyoto i okolicach ludzie mówią tak wolno, że usnąć można, tak w Osace jest odwrotnie. Nawet jeśli mówią hyoujungo i nie chodzi wcale o formułki grzecznościowe.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący

Liczba postów : 20
Registration date : 01/06/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 11:06 am

Osaka XDDD Ci ludzie tam wymiatają XD Jak z całości textu napisanym/powiedziany w kansaiben zrozumiem 5% to cud! A czekam na odwiedziny przyjaciółeczki z Osaki *_* Ona nie zna dobrze angielskiego, po japońsku się napewno nie dogadamy i bedzie lol xDD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.nihonai.fora.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 1:50 pm

slawek15 napisał:
ChibiAki napisał:
Osaka to inna bajka, oni tam nie mają problemu z tempem mówienia tylko z zawiłością języka i formułek grzecznościowych. xD
Mają problem z tempem mówienia. Tak jak w Kyoto i okolicach ludzie mówią tak wolno, że usnąć można, tak w Osace jest odwrotnie. Nawet jeśli mówią hyoujungo i nie chodzi wcale o formułki grzecznościowe.

Nie chodzi dokładnie o te formułki tylko o całokształ a te gupie formułki sa cześcią składową tego zamotanego języka. To normalne że nadrabiają tempem ale juz nie raz sie przekonałem że ludzie z tamtych stron zwłaszcza ci troche starsi (40lat and Up) mówią powoli i tak jak by dystyngowanie. Z reszta zajedz na Kiusiu do jakiegoś onsen'u i sie nie zdziw ze w niektórych Cie nie przyjmą chyba ze bedziesz gadał jak "Kiusianin" albo bedzie z Tobą taka osoba.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Cze 04, 2007 2:06 pm

ChibiAki napisał:
Z reszta zajedz na Kiusiu do jakiegoś onsen'u i sie nie zdziw ze w niektórych Cie nie przyjmą chyba ze bedziesz gadał jak "Kiusianin" albo bedzie z Tobą taka osoba.
Wyczytałeś to w książce Bruczkowskiego, czy sam masz takie doświadczenia?
Jasne, może taka ciemnota się jeszcze gdzieś zdarza, ale Japonia się nieco zmieniła, zwłaszcza od czasów recesji, kiedy to zaczął liczyć się każdy klient i każdy jen.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
HI MIZU KAZE TSUCHI
Początkujący
Początkujący

Liczba postów : 23
Registration date : 10/07/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Czw Lip 19, 2007 12:52 pm

Hmm... taaaa, dobra wszytko pieknię, ładnie i wspaniale, ale cofnijmy się do pierwszego postu w tym temacie, jesteśmy w Japonii w Tokyo, stoimy przed lotniskiem, spoglądamy na wszystkie budynki w zasięgu naszego wzroku i nadchodzą myśli "jakie te Tokyo jest super, ale zaraz nikogo tu nie znam, jestem tu sam/a jak palec i co dalej?" powiedzmy że mamy przysobie jakieś 1000zł czyli jakieś 44716.940 yenów, nasz Japoński jest na takim poziomie że spokojnie dogadamy się z przechodniami. No i teraz pytanie, CO TERAZ ZROBIĆ?????????? Czy zapytać sie przechodnia o najbliższy hotel? Tylko pamiętajmy że w Tokyo na kilka metrów kwadratowych przypadają 3 mcdonal'dy, więc zgubić sie nie jest trudno. A może zapytać się o coś innego? ja nie wiem, a wy? A i arigato Yvetta, o niektórych sprawach nie miałem pojęcia, no ale przecież z tymi nawykami z zmienianiem butów w WC to Japończyk nie powinien nas uznać za jakiś chamów, dlatego że jesteśmy gaijinami i u nas w Polsce nie ma takich nawyków, no ale cóż, lepiej przetrząsnąć cały net przed wyjazdem do Japonii, że by dowiedzieć sie o niej jak najwięcej, i jak będziemy na miejscu w Japonii po prostu uniknąć klapy!!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Czw Lip 19, 2007 2:01 pm

lotnisko Narita jest ok 70 km od Tokio wiec z lotniska nie zachwycisz sie nim za bardzo Smile
44000 jenow na wiele ci nie starczy, zwlaszcza jak musisz sobie oplacic nocleg.
W Tokio wcale nie jest az tak latwo sie zgubic i bez przesady z tymi mcdonaldami.

Jesli jezyk pozwala na bezproblemowa komunikacje to czym rozni sie wyjazd do tokio od np. wyjazdu do warszawy.
Nie robmy z Japonii nie wiadomo jak niezwyklego miejsca. jest to kraj jak kazdy inny. Tokio, choc duze jest tylko miastem i nie ma wiekszej roznicy czy wyladujesz tam czy np. w Madrycie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
HI MIZU KAZE TSUCHI
Początkujący
Początkujący

Liczba postów : 23
Registration date : 10/07/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Czw Lip 19, 2007 4:32 pm

No w sumie jak sie jedzie do innego kraju to troche kasy trzeba wziąść, tyś to za mało, powiedzmy że mamy 4000zł, czyli jakieś 178749.038 yenów. No i co teraz??
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pią Lip 20, 2007 2:01 am

no jak co teraz?!
Nie rozumiem jakiej odpowiedzi oczekujesz.
Oprocz odrobiny samodzielnosci nic wiecej nie potrzbujesz.

Dla mnie oczywiste wydaje sie, ze najpierw trzeba sobie znalezc nocleg.
Mozesz miec 4000 albo 40000 zl i nie robi to wiekszej roznicy w sposobie postepowania.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

Liczba postów : 22
Registration date : 12/06/2007

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pon Lip 23, 2007 1:24 pm

Najlepiej przy takim wyjeździe mieć do kogo tam jechać czyli posiadać dobrego znajomego na miejscu, który ci pomoże i między innymi odbierze z lotniska i pokaże wszystko czy nawet przenocuje parę dni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.blackraven.com
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Wto Lip 24, 2007 7:05 am

jedno, czego nie rozumiem, to dlaczego wszystkim sie wydaje, ze wyjazd do Japonii to jak wyprawa na Marsa.
Nie potrzeba ani znajomosci jezyka, ani przyjaciol na miejscu, lecz troche pewnosci siebie i samodzielnosci i wszedzie mozna sobie dac rade, bo odnalezienie sie w Tokio moze byc niejednokrotnie latwiejsze niz w Warszawie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 12:08 am

Aaaaha powiem że ja samodzielny jestem wystarczająco.Życie poznałem lepiej od ciebie.Od niepamiętnych czasów liczę na siebie tylko i świetnie sobie daję radę.A tobie wyjazd zapewne mamusia zrefundowała, bo ze swoich byś nie pojechał.Jadę do przyjaciół za rok i z takim zamiarem zamierzam zostać i tu nie chodzi o samodzielność tylko o miłe towarzystwo i przyjemne spędzenie czasu.
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 2:11 am

Podzielam zdanie Raven'a. Wątpię żeby ktoś wyjechał do Japonii na tzw. żywioł. PO primo pieniądze odgrywają najważniejszą rolę... MASZ jedziesz, NIE MASZ nie jedziesz. Ja zarabiam całkiem sporo jak na krajowe zarobki ale niestety nie mogłem sobie fundnąć wyjazdu na tych wakacjach. Ahh jeżeli wyjazd to taka prosta sprawa to może fundniesz dla mnie i dla Raven'a:p A tak poważnie to wszystko ma znaczenie, kasa, ktoś tam na miejscu, język... bo jak nie będziesz wiedział jak zapytać którędy droga to nigdzie nie zajdziesz xD

P.s. Sławek jak Ty mówisz że w Warszawie szybciej przepadniesz to sorry ale kiedy Ty sie urodziłeś xD Biorąc pod uwagę samą wielkość miast... ehh głupotę palnołeś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 5:19 am

@Raven:
1. rok temu pojechalem za swoje,w tym roku starszy dal mi na bilet - boli cie to? nie? to o co ci chodzi?! na jakiej podstawie stwierdzasz, ze za swoje bym nie pojechal?
2. co ty wiesz o mnie, zeby pisac, ze poznales zycie lepiej ode mnie? czy ja napisalem, ze nie znasz zycia? w ktorym miejscu?! wiec sorry koles,ale nie pozwalaj sobie.
3. a jedz do przyjaciol, czy ja mowie, ze to zle? przeczytaj dokladniem co napisalem, to zauwazysz, ze ja tylko prowadze polemike ze stwierdzeniem, ze do wyjazdu do Japonii potrzeba znajomych, czy nie wiadomo jakiej wiedzy o tym kraju, kwestie pieniedzy pomijam, bo chodzilo mi o sposob postepowania po przylocie, a tu schemat jest podobny.

@ChibiAki
Oczywiscie, ze pojechac mozna tylko, jak sie ma kase. Gdzie napisalem, ze jest inaczej? nie zauwazyles, ze dyskusja toczyla sie wokol "jestes w japonii i co teraz?" Nie odpowiadalem na pytania w stylu : skad wziac kase?
Zauwaz, co napisal Hi Mizu Kaze Tsuchi - bo od tego wznowiona zostala dyskusja. on zalozyl, ze pieniadze juz SA. Pytania byly w styl: gdzie sie udac? jak znalezc nocleg? a do tego samodzielnosc wystarczy jak juz masz pieniadze.

Aha - urodzilem sie 29 marca 1986 roku. A czemus ty taki ciekawy?

Dlaczego uwazam, ze w W-wie jest trudniej? Chociazby ze wzgledu na transport miejski, ktory sie chowa przy Tokio. Postaw sie w roli gaijina w Tokio i Warszawie. Gdzie jest latwiej? Zapewniam cie, ze Tokio bije nasza stolice na glowe i wielkosc miasta pozornie gra tu znaczaca role.
I wcale nie uwazam, zebym palnal glupote.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 2:42 pm

1. Nic mnie nie boli, ale ciebie boli chyba głowa albo coś ćpasz.Powinieneś może zostać w tej Japonii to byś innym oszczędził bólu.

2.Koleś to sobie możesz mówić do znajomego z podwórka.I nie unoś się tak , ja ci krzywdy zrobić nie chcę ani za wroga śmiertelnego cię mieć.Nie znasz, bo tacy mądrale jak ty jedynie potrafią dużo gadać i nic więcej.

3.A czy ja mówiłem, że to źle?

Skończyłem.
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 3:02 pm

Z nas dwoch to ty sie unosisz. Nagle z ni tego ni z owego wyleciales,ze znasz zycie lepiej ode mnie, ze mi mamusia bilet zrefundowala, itd. nie rozumiejac chyba, do czego odnosi sie moja wypowiedz i jaki byl jej cel. Nie musisz ze mna dyskutowac, jak nie chcesz, ale nie naskakuj na mnie, bo nie masz podstaw do tego.
Nie wiem, w ktorym miejscu sie wymadrzalem, ale niech ci bedzie - potrafie tylko gadac i nic wiecej, czymkolwiek by to "cos wiecej" mialo byc...
A bolu nie mam komu oszczedzac.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 7:05 pm

U la la.Spociłeś się chyba bardzo przy tym.Oszczędź bólu moim uszom.Nie naskakuję i już skończyłem.Tak, naprawdę już nie będę ci naskakiwał bo i tak jesteś mądrzejszy.
A teraz powie mi ktoś ile mniej więcej kosztuje bilet lotniczy do Tokio?I w jakich liniach?
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Sro Lip 25, 2007 8:34 pm

Zakończcie tą kłótnie albo prowadzcie ją na PW. Za następne posty odbiegające od tematu polecą ostrzeżenia.

POST ZOSTANIE USUNIETY ZA 48h
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Czw Lip 26, 2007 1:31 am

Dobra koniec.

No i znowu sie "wymadrze":
Najtanszy bilet mozesz miec juz za ok.2600,-
Ciekawe oferty sa na:
www.aero.pl
www.samolotyonline.com
http://samoloty.onet.pl

Z lini lotniczych - SAS, Finnair, KLM, Aeroflot - przynajmniej takie odnioslem wrazenie, ze oni sa najtansi. Ni polecam Lufthansy, bo droga i komfort taki sobie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Czw Lip 26, 2007 2:56 pm

Już koniec Razz Hmm... a jak oni przewidują powrót?Bo oglądałem oferty jakiś czas temu i najdziwniejsza była taka - przewidywali wylot i przylot w cenie 3500 złotych, jednak był pewien haczyk, bo trzeba było wrócić w ciągu 7 dni albo bulić na lotnisku za przedawniony bilet Neutral
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pią Lip 27, 2007 6:25 am

The Raven napisał:
Już koniec Razz Hmm... a jak oni przewidują powrót?Bo oglądałem oferty jakiś czas temu i najdziwniejsza była taka - przewidywali wylot i przylot w cenie 3500 złotych, jednak był pewien haczyk, bo trzeba było wrócić w ciągu 7 dni albo bulić na lotnisku za przedawniony bilet Neutral

Dziwne, ale faktycznie pewnie sie takie oferty zdarzaja. Jednak kupujac z odpowiednim wyprzedzeniem mozna sobie znalezc dobra oferte, za dobre pieniadze i dobrymi warunkami taryfy.
Warto sie tez czasem zastanowic na wyborem dluzszej ale tanszej trasy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Raven
Początkujący
Początkujący

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Pią Lip 27, 2007 11:04 am

Hmm... a jakie jest najlepsze wyprzedzenie?Rzeczywiście na aero.pl mi się podoba oferta.Bilet niecałe 2000 i powrót w ciągu miesiąca jest w sam raz Smile
Szkoda, że bez innych opłat.Z opłatami będzie pewnie 2500.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Jesteś w Japoni Co teraz ?!   Today at 1:32 pm

Powrót do góry Go down

Jesteś w Japoni Co teraz ?!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next