...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!

IndeksFAQSzukajRejestracjaUżytkownicyGrupyZaloguj
Share | 

Studia - japonistyka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
AutorWiadomość
Kanarek
Moderator
Moderator

Liczba postów: 68
Registration date: 04/05/2007

PisanieTemat: Studia - japonistyka   Sob Maj 05, 2007 4:31 pm

Kto z was chciałby studiować japonistykę?? Co wiecie na temat warunków przyjęcia??

Z tego co mi wiadomo, to Japonistyka jest obecnie tylko na 3 uczelniech w Polsce: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jaggieloński i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warunki przyjęć, no oczywiście jeden z najtrudniej dostępnych kierunków w Polsce (na jedno miejsce przypada ok 20 osób). Co do matury, nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale trzeba mieć po ok 100% z rozszerzonego angielskiego i polskiego, żeby mieć szansę się dostać :/ I to jest ten największy problem.

Obecnie nie orientuję się co jak jest z rozmową kwalifikacyjną. Chyba 2 albo 3 lata temu na UW była rozmowa kwalifikacyjna, i potrzebna była znajomość tych książek:

1. Estetyka japońska : antologia / red. Krystyna Wilkoszewska. – Kraków : Universitas, 2001
2. Ian P. McGreal Wielcy myśliciele Wschodu. – Warszawa : Al Fine, 1997
3. Wiesław Kotański W kręgu shintoizmu. Warszawa : Dialog, 1995
4. Mikołaj Melanowicz Literatura japońska. T. 1-3. - Warszawa : PWN, 1994-1996
5. Ewa Pałasz-Rutkowska, Katarzyna Starecka Japonia. – Warszawa : Trio, 2004 (Historia Państw Świata w XX wieku)
6. Jadwiga Rodowicz Pięć wcieleń kobiety w teatrze no. – Warszawa : Pusty Obłok, 1993
7. Jolanta Tubielewicz Historia Japonii. – Warszawa : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1984
8. Jolanta Tubielewicz Mitologia Japonii. – Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1977
9. Jolanta Tubielewicz Słownik kultury Japonii. -Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1996
10. Jolanta Tubielewicz Japonia zmienna czy niezmienna? – Warszawa : Trio, 1998

Sprawdziłbym jak to wyglląda teraz, ale strony tych uniwersytetów są szczerze mowiąc trochę nieczytelne, a przynajmniej ja się w nich nie łapię Embarassed Jeśli ktoś ma jakieś świeże pewne info to proszę o zamieszczenie ich tutaj.

Admin
Admin
Admin

Liczba postów: 121
Registration date: 03/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Sob Maj 05, 2007 4:37 pm

Nie dla mnie takie cosik Smile Ja juz mam Swoje plany na przyszlosc Smile

...:::: JAPAN::::CLUB ::::...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://japanclub.american-forum.net
Yvetta
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Liczba postów: 56

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Sob Maj 05, 2007 8:29 pm

nawet mozna powiedziec, ze ten kierunek jest BARDZO trudny (jaonski to chyba jeden z najbardziej 'odrebnych' jezykow swiata!!) wiec prosto jest rzec- dostaja sie tylko najlepsi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://j-rock-music.mylog.pl
Nuria
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Liczba postów: 73

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Nie Maj 06, 2007 1:16 pm

Kami-sama... a ja zawsze marzyłam o japonistyce... ale nie ma bata, nie dostanę się Sad . No, ale też już inne plany mam, więc nie taka tragedia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arha-jinsei.blog.onet.pl
Kari-chan=^^=
Nowicjusz
Nowicjusz

Liczba postów: 131

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Nie Maj 06, 2007 4:44 pm

Mio_Hio napisał:
Kami-sama... a ja zawsze marzyłam o japonistyce... ale nie ma bata, nie dostanę się Sad . No, ale też już inne plany mam, więc nie taka tragedia

Też mam plany ale chyba się nie spełnią.... Sad
i chyba znowu będe o chlebir i wodzie i żyła złudnymi prognozami...ale podobno wiara czyni cuda Razz Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.aikouka-zaiaku.blog.onet.pl
Kanarek
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Nie Maj 06, 2007 6:30 pm

Kari- chan, ale przynajmniej wiesz co chcesz robić. Ja mam ten problem, że cały czas waham się pomiędzy 3 lub 4(zależy od nastroju Razz) kierunkami i potem będzie ten problem co wybrać :/
W dostaniu na japkę najstraszniejsze są te wymagane wyniki z matury. Angielski można jeszcze zdać, wystarczy naprawdę dobrze umieć, ale polski rozszerzony?? Ja usłyszałem tematy z tego roku, to się załamałem (z resztą maturzyści też Very Happy)

Yvetta
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Liczba postów: 56

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Pon Maj 07, 2007 6:24 pm

(no, podobno ang. w tym roku tez byl dosc trudny ^^) hmm, ja bym z tm raczej nie miala jakiegos wiekszego problemu, bo akurat te dwa przedmioty mi ida najlepiej (hmmm, ciekawe czemu z polaka mam 4 i 5, a z ang. 5 i 6...xDDD), aczkolwiek to byloby z pewnoscia jakies utrudnienie...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://j-rock-music.mylog.pl
Misuzu
Super Usher
Super Usher

Liczba postów: 220
Registration date: 29/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Sro Maj 30, 2007 3:41 pm

o ja cię xD ja z polaka mam 3/4 a z ang chodzę na dodatkowy (w gim. już nie) to mam piątki bo 6 nie ma... a może są tylko ja o tym nie wiem xD aczkolwiek zawsze dostaje nagrodę Very Happy z polskiego sie tylko poprawić i mozna lecieć na japonistykę Very Happy ale trzeba wkuwać ;( głupio ze trzeba rozszerzony polski... ;( przecież ja umiem polski...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.misuzu.mojeforum.net
ChibiAki
Moderator
Moderator

Liczba postów: 79
Registration date: 12/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 2:02 am

Obecnie japonistykę można studiować w Łodzi i Poznaniu. Jeżeli myślicie że japoński jest trudny to sie niestety mylicie:P Nasz ojczysty jeżyk jest jednym z najtrudniejszych języków świata. Przykład: w japońskim jest około 50 sylab, a w polskim mniej więcej 300 xD A jeżeli chodzi o kanji to nie ma co sie martwić nawet 80-letni japończycy nie znają całego kanji Very Happy Oni sie poprostu uczą tego całe życie. Dodatkowo mamy przewage np: nad amerykanami bo w naszym języku występują miękkie dzwięki np: ś, ć itp. dlatego z łatwością możemy wymawiać japońskie słowa np: chibi (mały) czt. ćibi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tenshi
Początkujący
Początkujący

Liczba postów: 33
Registration date: 22/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 7:44 am

to prawda Japoński jest w Łodzi- wiem bo mieszkam tam, a ogolniej rzecz biorąc mozna sie go uczyć na stosunkach międzynarodowych. Mam znajomych którzy w taki sposób sie go uczą.

Co do polskiego to prawda- jest to jednen z najtrudniejszych jezyków świata- znajduje sie w pierwszej czwórce, czy jakos tak Cool Japonski w sumei nie jest trudny, tylko ta pisownia zmyla wszystkich Cool
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Misuzu
Super Usher
Super Usher

Liczba postów: 220
Registration date: 29/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 3:47 pm

Tez własnie sie niedawno nad tym zastanawiałam że polski to najtrudniejszy jest i ze my mamy sie najlepiej bo jak chcemy sie uczyc angielskiego to zawsze bedziemy miec poprawna wymowe i z Japonskim tak samo Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.misuzu.mojeforum.net
Kanarek
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 9:18 pm

Tak, japoński nie jest trudny. Uczyłem się go trochę czasu i muszę powiedzieć, że z całkiem niezłymi wynikami (a przynajmniej mnie zadowalały). Jednak jeśli chodzi o studia, to jest już całkiem inna bajka. Ciężko się dostać a podobno jeszcze trudniej utrzymać.

ChibiAki
Moderator
Moderator

Liczba postów: 79
Registration date: 12/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 10:34 pm

Z tego co kojaże to w Łodzi jest rozmowa kwalfikacyjna, obowiązkowa znajomość angielskiego poziomie tzw. komunikatywnym czyli trzeba umiec sie dogadac dobrze ale nie trzeba znac dobrze gramatyki. Jeszcze jest wymagana znajomość histori Polski i Japoni. A jak zna sie japoński na poziomie podstawowym to juz wogóle wypas xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tenshi
Początkujący
Początkujący

Liczba postów: 33
Registration date: 22/05/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Czw Maj 31, 2007 10:39 pm

Kanarek napisał:
Jednak jeśli chodzi o studia, to jest już całkiem inna bajka. Ciężko się dostać a podobno jeszcze trudniej utrzymać.

dlatego o studiach nawet nie myślę. Po prostu sama chce sie nayczyc tego jezyka dla siebie Cool Kiedys juz co neic oumialam ale mialam (z pewnych powodów) 2-3 letnia przerwe i troche pozapominalam Sad
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Liczba postów: 75
Registration date: 02/06/2007

PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Sob Cze 02, 2007 7:54 pm

Polemizowałbym trochę ze stwierdzeniem, że japoński nie jest trudny.
Fakt, wymowa dla Polaków - bułka z masłem.
Tworzenie form - da się opanować.
Użycie odpowiednich struktur w odpowiedniej sytuacji - z tym są już duuuże problemy. Nie zauważa się tego na początku nauki, kiedy poznaje się podstawy, ale potem zaczynają się schody. Oczywiści można mówić nienaturalnie i nadal będzie się zrozumiałym, jednak moim zdaniem jak już się czegoś uczyć, to porządnie.
A studia zgadza się, potrafią wkurzyć :-)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Studia - japonistyka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 12Idź do strony : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next